پرینت

کاربرد گریتینگ در شهرسازی و ساختمان

همانطور که می دانیم، بیشترین استفاده گریتینگ در صنایع پتروشیمی، غذایی، تأسیسات، کشتی سازی و به طور کلی اکثر صنایع مربوط به طراحی و ساخت سازه‌های فلزی و غیرفلزی می باشد.

اما امروزه با توجه به پیشرفت پروسه تولید و بوجود آمدن روشهای نوین، استفاده از صفحات مشبک فلزی توسعه یافته و شبکه های فولادی کاربرد بیشتری را نسبت به گذشته در زمینه هایی همچون ساختمان سازی و شهرسازی به خود اختصاص داده اند.

بیشترین کاربرد در شهرسازی مربوط به پوشش کانال های آب رو، فاضلاب شهری و ساخت دریچه های منهول بوده. همچنین در مواردی به عنوان پوشش تاسیسات، دریچه و کانالهای کابل برق و تلفن مراکز عمومی، بانک، پاساژها، مراکز خرید و بازار استفاده شده است. همچنین در مواردی دیگر همچون پل سازی، معابر شهری، آب نما، سیلوها و محل تخلیه گندم، فرودگاه ها، بلوار و باغچه های شهری به عنوان دور درخت و ... از سوی شهرداری ها کاربرد خاص خود را دارد.

در این بین در صنعت ساختمان سازی گریتینگ جای خود را پیدا کرده و کاربرد وسیعی دارد. به عنوان مثال جهت ساخت راه پله های ساختمانی، پله فرار، راه پله گردان یا اسپیرال (Spiral)، پاگرد، کف پله فلزی, گریتینگ پله، حفاظ دیوار و پنجره، فاضلاب و کانال آبرو پارکینگ ها، لابی ساختمان ها و هتل، کف شور آشپزخانه ها، سرویس بهداشتی و حمام، نورگیر ساختمان، نما کاری و... با توجه به نظر طراح و متخصص مربوطه از گریتینگ گالوانیزه، استنلس استیل، آلومینیوم و یا فایبرگلاس (کامپوزیتی) استفاده می کنند.

شرکت پارس مشبک پردیس آماده همکاری در تمام زمینه های فوق به عنوان تولیدکننده گریتینگ گالوانیزه می باشد.

وزن گریتینگ

دریافت نرم افزار محاسبه وزن گریتینگ در اکسل

دانلود کنید

راههای ارتباط با ما

08633553585 فکس:08633553989
gratingpmp[at]yahoo.com